• Wybierz język
  • EN
  • DE
  • SK
  • RU
Przejdź do strefy: KlientaDystrybutoraArchitekta
Skutki nieprawidłowego montażu ogrodzenia 2017-07-18

Dobrze wykonane ogrodzenie jest wizytówką naszego domu. To zwieńczenie inwestycji, którą zazwyczaj długo planujemy i na którą z niecierpliwością czekamy. Trwałe ogrodzenie służy przez długie lata – wiedzą o tym szczęśliwi właściciele posesji wybudowanych przez solidnych fachowców. Na co trzeba zwrócić uwagę, aby znaleźć się w tej grupie szczęśliwców? Przede wszystkim wybrać produkty oferowane przez firmy gwarantujące swoim długoletnim doświadczeniem w produkcji bloczków ogrodzeniowych, że wybrane materiały są dopracowane pod względem technologicznym, wyprodukowane na bazie najlepszych surowców i w nowoczesnym parku maszynowym. Zakupione materiały budowlane to dopiero połowa sukcesu – druga połowa zależy od wiedzy i umiejętności osób, którym zlecamy montaż. Na rynku usług budowlanych można spotkać wielu wspaniałych wykonawców; niestety niemało jest także tych, którzy podejmują się budowy domów czy ogrodzeń nie znając się na tym fachu.

KTO ODPOWIADA ZA BUDOWĘ OGRODZENIA

Ogrodzenie powinno być budowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz z przepisami Ustawy Prawo Budowlane. W przypadku projektowanych ogrodzeń priorytetowo trzeba brać pod uwagę zalecenia i wytyczne konstruktora. Każdy teren jest inny, więc projektując ogrodzenie należy zawsze uwzględnić specyfikę danego obszaru. Inwestor musi pamiętać, że wprawdzie za całość prac odpowiada wykonawca, który powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, ale to na inwestorze leży obowiązek bieżącej kontroli i rozliczenia tych prac. Dlatego też radzimy, aby każdy, komu zależy na dobrym efekcie końcowym, zapoznał się z instrukcją montażu ogrodzenia. Materiały dostępne są w naszym biurze handlowym w Tymbarku, u dystrybutorów naszej firmy lub w wersji elektronicznej na stronie www.joniec.pl w zakładce Do pobrania.

SKUTKI ŹLE WYKONANEGO OGRODZENIA

Co się może stać, jeśli wykonawca nie jest takim fachowcem, za jakiego się podaje? Skutki mogą być opłakane: ogrodzenie może popękać, może się chwiać, a w skrajnym przypadku może się wywrócić. Prezentujemy poniżej przykłady źle wykonanej pracy. Czy chcecie, żeby Wasze ogrodzenie tak wyglądało? Na pewno nie. Radzimy: wybierajcie sprawdzonych i poleconych wykonawców, przyglądajcie się ich pracy, przeczytajcie podstawowe informacje związane z etapami budowy, aby wiedzieć, czy rosnące przed Waszą posesją ogrodzenie będzie takie, jakie sobie wymarzyliście.

Powrót do listy aktualności