• Wybierz język
  • EN
  • DE
  • SK
  • RU
Przejdź do strefy: KlientaDystrybutoraArchitekta
O czym należy pamiętać przy montażu daszków ogrodzeniowych? 2017-01-30

Daszki są tym elementem ogrodzenia, który zabezpiecza całość przed działaniem warunków atmosferycznych. Zabezpieczają przed dostaniem się wilgoci do środka ogrodzenia przedłużając w ten sposób jego trwałość i elegancki wygląd. Dodatkowo stanowi rodzaj wykończenia o dużych walorach estetycznych.

Podczas montażu daszków ogrodzeniowych należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym ogrodzenie będzie służyło nam przez długie lata. Warto np. zwrócić uwagę na wielkość oraz kształt daszków, które należy dopasować do budowanego ogrodzenia. Daszki firmy Joniec zaprojektowano tak, by podkreślały atrakcyjny wygląd projektu, ale też skutecznie zabezpieczały przed warunkami atmosferycznymi.

Najważniejszy jest prawidłowy montaż, dzięki któremu zapobiegniemy późniejszym problemom technicznym. Bardzo ważne jest uszczelnienie przestrzeni między daszkiem a bloczkiem słupka oraz wykonanie kapinosów, czyli odpływu wody – w przeciwnym razie podczas deszczu mogą powstawać nieestetyczne zacieki na murkach. W przypadku, gdy daszki nie posiadają kapinosów, należy wykonać odpowiednie nacięcia. Następnie trzeba wyszlifować miejsca styku bloczków z daszkami i zamontować daszki przy użyciu mrozoodpornego kleju – warto o tym pamiętać, gdyż zabezpieczymy w ten sposób daszki przed działaniem niskich temperatur. Doskonale sprawdzi się tutaj klej uszczelniacz JONIEC, który posiada mocną przyczepność do różnego rodzaju podłoży, co zapewnia trwałość łączenia. Aby zabezpieczyć komory bloczków przed wilgocią, należy uszczelnić połączenia i szczeliny między daszkami i bloczkami masą silikonową. Istotne jest również prawidłowe zabezpieczenie daszków przed ewentualnymi uszkodzeniami czy zabrudzeniami. W tym przypadku konieczna jest impregnacja wysokiej jakości impregnatem do betonu firmy Joniec.

Stosując się do tych wszystkich zasad z pewnością uda nam się odpowiednio przygotować daszki oraz ogrodzenie na długie lata użytkowania, w trakcie których nie straci ono swojego naturalnego i atrakcyjnego wyglądu.

o22c_01 Daszki3_01 krosno_joniec_2016_071_01 o16c_01 Daszki1_01
Powrót do listy aktualności