• Wybierz język
  • EN
  • DE
  • SK
  • RU
Przejdź do strefy: KlientaDystrybutoraArchitekta
Ogrodzenia na świecie – Rumunia 2017-09-29

Rumunia to państwo położone w południowo-wschodniej Europie. Członek Unii Europejskiej od 2007 roku, kandydujący obecnie do strefy Schengen. Rumunia z każdym rokiem zyskuje znaczenie jako niebanalny zakątek turystyczny, pełen malowniczych krajobrazów, historycznych budowli i słonecznych plaż. Gospodarka kraju rozwija się coraz prężniej, co widać po ilości nowych dróg, zmieniającej się infrastrukturze miast oraz ogromnej liczbie nowych fabryk i biur firm z całego świata.

Wyższy poziom życia widać przede wszystkim w dużych miastach, wokół których skupiony jest handel i produkcja. Tam pojawia się nowoczesna architektura prywatnych domów i posesji oraz modernistyczne bryły budynków biurowych. Małe miejscowości, to wciąż jeszcze oaza tradycyjnych zwyczajów, kultury i architektury. Niewielkie domki usytuowane wzdłuż głównych ulic, przecinających miasteczka i wsie, są często w mizernym stanie. Nie inaczej wyglądają ogrodzenia. Zobaczcie zresztą sami:

 [video width="1280" height="720" mp4="https://www.joniec-ekspert.pl/wp-content/uploads/2017/09/Rumunia_kompresja.mp4"][/video]Sytuacja ekonomiczna Rumunii polepsza się z roku na rok. Rozwój i postęp widać w wielu miejscach kraju i w wielu obszarach działania miejscowej społeczności. Zmiany dotkną na pewno także sferę budownictwa i architektury - co z przyjemnością będziemy śledzić.
Powrót do listy aktualności