• Wybierz język
    • EN
    • DE
    • SK
    • RU
Przejdź do strefy: KlientaDystrybutoraArchitekta
Gościliśmy na obchodach 25-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu REMEDIUM 2018-09-21

Uroczystość obchodów 25-lecia działalności placówki odbyła się 20 września b.r. Była to okazja, aby pracownicy oraz podopieczni Warsztatów spotkali się z sympatykami, przyjaciółmi oraz sponsorami. Podczas uroczystości goście mieli okazję obejrzeć film prezentujący działalność stowarzyszenia pt. "Codzienność jak święto". Zwieńczeniem części ofiacjalnej było przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Warsztatu Terapii Zajęciowej pt. "Piętka Króla Kazimierza".

Gośmi byli m.in.: Starosta Limanowski Jan Puchała, V-ce Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, przedstawiciele prywatnych firm, z którymi stowarzyszenie współpracuje, a także władze stowarzyszenia, pracownicy oraz uczestnicy warsztatów z rodzinami. 

Warsztat Terapii Zajęciowej to placówka zajmująca się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, która powstała 2 listopada 1993 roku.

Od 1 maja 2004 r.  Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzi Stowarzyszenie REMEDIUM, które jest organizacją pozarządową non-profit. Od marca 2004 roku jest również organizacją pożytku publicznego. Powstało w roku 2002 z inicjatywy pracowników i przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz rodziców osób niepełnosprawnych. Głównym celem powołania stowarzyszenia było i jest wspieranie działań zmierzających do pełnej integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Powrót do listy aktualności